| Specifications | |
| Speaker Diameter | 6 inch |
| Impedance | 6 Ω |
| Frequency Response | 64 – 10300 Hz |
| Sensitivity | 87 dB |
| Magnetic flux density | 1.08 T |
| Magnet Weight | 0.25 kg |
| Voice Coil Diameter | 25.42 mm |
| Voice Coil Material | ASV |
| Maximum Power | 75 W |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 64 Hz |
| DCR | 5 Ω |
| Qts | 0.95 |
| Qes | 1.17 |
| Qms | 5.11 |
| Mms | 10.83 g |
| Cms | 0.547 mm/N |
| BL Product | 4.37 Tm |
| Vas | 12.7 litres |
| No | 0.29 % |
| Sd | 128 cm² |
| Xmax | 4.7 mm |